Аспірантура

Програми вступних випробувань до аспірантури ФБМІ у 2024 році

СпеціальністьКафедраПрограма вступного випробування
091 Біологія та біохіміяТМБосновногододаткового
122 Комп’ютерні наукиБМКосновногододаткового
163 Біомедична інженеріяБМІосновногододаткового
227 Терапія та реабілітаціяББЗЛосновногододаткового

На факультеті біомедчиної інженерії ми розуміємо, що аспірантура – це час Ваших досліджень, відкриттів і власного наукового зростання. Ми прагнемо створити для Вас оптимальні умови для досягнення вашого наукового потенціалу.

Тут Ви знайдете ресурси, що допоможуть Вам у вашому дослідницькому шляху, від підтримки наукових конференцій та семінарів до доступу до передових дослідницьких лабораторій та бібліотеки. Ми пишаємося нашими науковими досягненнями і дослідницьким спільнотою, і віримо, що разом ми зробимо ще більше.

Не соромтеся звертатися до нас з будь-якими запитами чи ідеями. Ми завжди відкриті для співпраці і готові підтримати ваші наукові зусилля.

Разом ми будуємо майбутнє науки. Чекаємо на ваш внесок!

Освітні програми аспірантури на ФБМІ
СпеціальностіНазви освітніх програм
091 Біологія та біохіміяПрикладна біологія / Applied Biology
122 Комп’ютерні наукиКомп’ютерні науки / Computer Science
163 Біомедична інженеріяБіомедична інженерія / Biomedical Engineering
227 Терапія та реабілітаціяФізична терапія, ерготерапія / Physical Therapy, Ergotherapy
Основні наукові напрями факультету

Медико-інженерна складова охорони здоров’я (Biomedical Engineering)

 • ІТ складова біології та медицини (Biomedical Informatics)
 • Інженерні аспекти наук про життя (Life Science)
 • Інженерія спорту (Sport Science)
 • Реабілітаційна інженерія (Rehabilitation Engineering)
 • Регенеративна біоінженерія (Regenerative Bioengineering)
 • Інженерія біозахисту та біобезпеки (Biosafety and Biosecurity Engineering)
Підтримка дослідників

На ФБМІ навчально-наукові лабораторії кафедр забезпечують навчання та проведення наукових досліджень. Дослідницькі лабораторії мають спеціально обладнані приміщення для проведення досліджень. Ці приміщення можуть бути обладнані спеціалізованим обладнанням, яке потрібне для конкретних досліджень. Це можуть бути прилади, апарати, комп’ютери, програмне забезпечення та інше спеціалізоване обладнання:

Конференції та семінари

На ФБМІ щорічно проводяться семінари та наукові конференції за напрямками роботи кафедр, де аспіранти можуть представити свої дослідження. Детальніше з інформацією можна ознайомитись на сторінці Конференції та семінари / Conferences and seminars.

Публікації результатів досліджень та досягнення

Дослідження за темою дисертаційної роботи мають бути опубліковані в наукових періодичних виданнях, які входять до бази даних Scopus/ WoS (категорії «А»), квартилів (Q1-Q3) та категорії «Б» за даною спеціальністю. Перелік наукових фахових видань (з сайту МОН)

Все, що потрібно знати про присудження ступеня доктора філософії (PhD): етапи, накази по КПІ, витяги, клопотання

Форми документів для захисту дисертацій докторів філософії

Менторство та консультування

Загальна кількість співробітників професорсько-викладацького складу факультету біомедичної інженерії: 136 осіб, з них 14 – докторів наук, 47 – кандидатів наук, переважна більшість з яких може бути науковими керівниками аспірантів, доступна для консультацій та менторства

Стажування та співпраця

Аспіранти мають широкі можливості для стажувань у партнерських організаціях або університетах, можливості співпраці з іншими науковими групами як в Україні, так і за кордоном.

Розмір стипендії аспіранта денної форми становить 8023 грн. на місяць. (для бюджетної форми навчання)
Вартість навчання здобувачів наукового ступеня доктора філософії, які вступили до аспірантури у 2024/2025 навчальному році (на контракті):

Роки навчанняВартість одного року навчання, грн.
159000
259000
355600
455600

Також для проведення наукових досліджень можуть залучатись грантові кошти. Грантові кошти можуть надаватися з різних джерел, таких як державні органи, некомерційні організації, приватні компанії та міжнародні фонди.

Кар’єрні можливості

Після захисту дисертації у вас відкриваються різноманітні можливості для подальшої кар’єри. Все залежить від вашого напрямку досліджень, особистих цілей та планів. Ось деякі з можливих варіантів:

 • Наукова кар’єра: Якщо ви зацікавлені у подальших дослідженнях, ви можете працювати в академічних установах, університетах або дослідницьких інститутах. Тут ви маєте змогу проводити дослідження, публікувати статті, брати участь у конференціях та співпрацювати з іншими вченими.
 • Викладацька діяльність: Якщо вам подобається навчання, ви можете працювати в якості викладача у вищих навчальних закладах. Це дозволить вам ділитися своїми знаннями зі студентами та сприяти їхньому розвитку.
 • Промислові дослідження: Багато компаній та організацій шукають фахівців з глибокими знаннями у вашій галузі. Ви можете працювати над дослідженнями, що вирішують конкретні проблеми в промисловості.
 • Керівництво та консультування: Ваші експертні знання можуть знадобитися для керівництва проектами, групами або відділами в різних організаціях. Також ви можете працювати консультантом з питань, пов’язаних із вашою галуззю.
 • Державна служба: Урядові агентства та організації можуть знайти вас цінним фахівцем для розробки та впровадження нових політик, законів або програм.
 • Продовження освіти: Ви можете вирішити продовжити свою освіту, отримати постдокторську ступінь або інші спеціалізовані кваліфікації, щоб поглибити свої знання та розширити можливості.
 • Підприємництво: Якщо у вас є ідеї, які можуть бути комерційно успішними, ви можете створити власний стартап або підприємство.
 • Громадська діяльність: Ви можете використовувати свої знання для роботи в неприбуткових організаціях або громадських ініціативах для вирішення соціальних, або екологічних проблем

Для зв’язку з представником факультету, який відповідає за питання аспірантів

Голембіовська Олена Ігорівна, заступник декана з наукової роботи, доцент кафедри трансляційної медичної біоінженерії КПІ ім. Ігоря Сікорського, к.фарм.н.

Телефон: +38(067) 234-22-48

Електронна пошта:
golembiovska-fbmi@lll.kpi.ua

Контактна інформація щодо питань вступу:

Контактна інформація щодо питань захисту дисертацій, створення разових вчених рад:

 • Вчений секретар: Холявко Валерія Вікторівна
 • Адреса: м. Київ, проспект Перемоги 37, КПІ ім. Ігоря Сікорського, корпус №1, кімната 158
 • Телефон (+38044) 204-82-62, 204-93-85
 • Електронна пошта: v_rada@kpi.ua 
Прокрутити вгору