Сайт кафедри спортивного вдосконалення
Кафедра сформована в 1996-му році на основі викладацького складу загально-університетської кафедри фізичного виховання. До штату кафедри увійшли викладачі з досвідом роботи в галузі студентського спорту.
Очолює кафедру доцент, кандидат педагогічних наук Новицький Юрій Володимирович.
Першочерговими завданнями кафедри, як загальноуніверситетського навчального підрозділу, є забезпечення навчального процесу зі студентами з фізичного виховання та організаційно-методичне забезпечення секційної роботи зі студентами збірних команд університету.
Секційні навчально-тренувальні заняття проводяться з футболу, футзалу, баскетболу, волейболу, спортивної аеробіки та фітнесу, легкої атлетики, плавання, рукопашного бою, дзюдо, самбо, боксу та кікбоксингу, важкої атлетики, гірьового спорту, стрільби з лука, тріатлону, водного поло.
За період існування кафедри навчально-виховна робота, що відбивається здобутками провідних спортсменів університету, набула якісно нового рівня. Багато разів студенти університету ставали переможцями міжнародних змагань, національних першостей. Призеркою чемпіонатів світу та Європи зі стрибків у воду з 2003 по 2008 рр. ставала Юлія Прокопчук. Чемпіонкою Олімпійських ігор з академічного веслування в 2012 р. стала Довгодько Наталія. Чемпіоном світу з боротьби на поясах «Алиш» в 2015 р. став Нікітченко Андрій. Звання чемпіона світу та чемпіона Європи з гірьового спорту в 2017-2018 рр. виборов Івахненко Віктор. Федір Карпович став срібним призером ІХХ Чемпіонату Світу-2018р.із радіопеленгації. Студенти-борці Зайвєлєв Ігор, Ляшковіч Владислав стали переможцями Універсіади і Чемпіонату України 2018р. Фанк-команда (спортивна аеробіка) зайняла перше місце на Всеукраїнських студентських Іграх-2018.
Івахненко Віктор-Чемпіон Світу та Європи-2018 | Збірна з футзалу-володарь Кубка ФАСК-2018 р. |
В навчальному напрямку – забезпечувати студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського теоретичними та методичними знаннями в формуванні навичків з фізичної підготовки, оздоровлення, а також з організаційних та методичних основ спортивного вдосконалення.
В науковому напрямку – формувати навчально-дослідницькі напрямки в спортивних та оздоровчих технологіях.
В організаційно-виховному напрямку – розширювати теоретичне, методичне та спортивно-технічне забезпечення для:
На міжнародний та національний рівень спортивних досягнень вийшли такі популярні в НТУУ «КПІ» види спорту, як спортивна аеробіка та фітнес (старший викладач, доцент, заслужений тренер України Пасічна Тетяна Володимирівна та викладачі Лозенко Наталія Миколаївна, Градусова Наталія Вікторівна), футзал (старши викладачі Кривенда Вячеслав Сергійовича та Журавльов Сергій Олексійович), волейбол (старший викладач Томашевський Дмитро Володимирович), баскетбол (старший викладач Устименко Григорій Олександрович та викладач Кузенков Олег Вікторович), регбі (викладач, кандидат педагогічних наук Сабіров Олександр Сергійович), спортивне орієнтування (старший викладач Ускова Світлана Михайлівна), тріатлон (викладач Муравський Леонід Володимирович).
З 1999 р. під керівництвом викладача Дьякової Оксани Вергініївни в університеті почала розвиватись стрільба з лука. Серед складу команди є переможці та призери міських та національних змагань З 2005 відновлена збірна команда університету з важкої атлетики під керівництвом викладача Крилова Анатолія Геннадійовича.
В складі педагогічного та навчально-допоміжного складу кафедри працюють 6 кандидатів педагогічних наук, серед яких 5 доцентів, 2 Заслужених тренера України, 1 майстер спорту СРСР міжнародного класу, 1 заслужений майстер спорту України, 12 майстрів спорту.
З 2006 року в університеті під керівництвом старшого викладача Агеєва Павла Миколайовича почав свій розвиток новий вид боротьби – “Алиш” (боротьба на поясах), в якому студенти університету вибороли звання чемпіона Європи та вице-чемпіона Європи в окремих видах. З 2008 року Агеєв П.В. став родоначальником розвитку рукопашного бою в університеті. З 2014 року в університеті під керівництвом викладача Муравського Леоніда Володимировича почав свій розвіток триатлон.
Чоловіча та жіноча збірні з волейболу-чемпіони серед ЗВО-2018р.
Більше фото та новин про спортивне життя студентів дивіться на сайті кафедри спортивного вдосконалення.
Become an expert in Biomedical Engineering + Regulatory Affairs, for a healthier and wealthier futureIn our M.Sc. programme, you will master the invaluable fields Medical Engineering + Regulatory Affairs in Biomedical and Biopharmaceutical Engineering. You not only get to expand your technical, IT and management skills but also your knowledge of the EU and the US regulation of the medical products market. In our B.Sc. programme, you will bachelor the invaluable fields Medical Engineering, including clinical engineering, biomedical electronics, biocompatible materials and information technologies. |