Спеціальність: 163 Біомедична інженерія
Галузь науки і техніки, яка поєднує інженерно-технічні та медико-біологічні знання, засоби і методи для створення, вдосконалення і дослідження природних і штучних біологічних об’єктів, техніки, матеріалів і виробів медичного призначення, технологій і технічних систем діагностики, лікування, реабілітації і профілактики захворювань людини, а також програмного забезпечення та інформаційних технологій для вирішення прикладних і фундаментальних проблем біології і медицини.
Спеціалізація: Реабілітаційна інженерія
- Дослідження, розробка, застосування, інженерний супровід засобів і технологій спрямованих на відновлення втрачених органів, частин органів та їх функцій з метою підвищення якості життя людей з фізичними вадами і обмеженнями.
- Застосування принципів інженерної механіки і біоматеріалознавства для дослідження і моделювання структури і функції опорно-рухового апарата і проектування штучних протезів його частин, а також дослідження механіки в спорті для покращення спортивних результатів.
- Створення і використання живих організмів (або частини організмів) для клітин, тканин та органів людського тіла, вдосконалення і корекції їх функцій, розробка на цій основі лікувальних і діагностичних технологій та засобів.
- Дослідження анатомії, біохімії і механіки живих тканин, клітинних і субклітинних структур. Розробка методів відображення і аналізу генетичної інформації для виявлення причин захворювань, методів їх діагностики і лікування із використанням технічних засобів для вирощування, синтезу та модифікації біологічних об’єктів на клітинному та субклітинному рівнях.
- Заміна або відновлення втрачених сенсорних і моторних здібностей, впровадження робототехніки контрольованої нервовими імпульсами.
Кафедра біобезпеки і здоров'я людини (Напрям: Здоров'я людини) (до липня 2014 р. - кафедра фізичної реабілітації) здійснює підготовку фахівців з оздоровлення людини та фізичної реабілітації. У процесі навчання студенти набувають ґрунтовних знань і умінь з медико-біологічних та педагогічних питань теорії, методики та практики фізичного виховання, нетрадиційних видів оздоровчої фізичної культури і масажу, методів фізичної реабілітації, технічних засобів з оздоровлення, фізичної реабілітації, фізичного виховання і спорту.
Випускники кафедри готуються для роботи в якості фахівців з фізичної реабілітації і оздоровлення людини та плідно працюють у державних та громадських установах з фізичної культури та спорту, фізкультурно-спортивних комплексах, оздоровчо-спортивних та реабілітаційних центрах, середніх та вищих навчальних закладах.
Спеціаліст з фізичної реабілітації може займати посади: фізичний реабілітолог лікувально-профілактичних закладів; інструктор лікувально-фізичної культури; учитель фізичного виховання в шкільних закладах; працівник державних установ, керуючий фізичною культурою; викладач ВНЗ та закладах професійної освіти; масажист спортивних команд, фітнес-центрів, оздоровчих і лікувально-профілактичних закладів; методист з фізичної культури на підприємствах та установах; інструктор-методист тренажерного комплексу (залу); інструктор з трудової адаптації; інструктор з трудової терапії.
Кадровий склад кафедри налічує 16 штатних співробітників, з яких 11 осіб – професорсько-викладацький склад, 5 осіб - допоміжний персонал. На кафедрі працює 2 докторів наук, 3 кандидатів наук, 6 старших викладачів та асистентів без ступеню (дані до липня 2014 р.).
Кафедра до 2016 р. здійснювала підготовку фахівців за напрямом підготовки 6.010203 ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ (бакалавр) та спеціальністю 7.010203 Фізична реабілітація (спеціаліст).
Випускову кафедру фізичної реабілітації створено у 2000 р. Завідувач кафедри з часу заснування – професор, доктор технічних наук Попадюха Юрій Андрійович. Кафедра здійснює підготовку фахівців зі спеціальності за ОКР «бакалавр» і «спеціаліст» з фізико-технічним спрямуванням зі спеціалізацією «Фізичні та біотехнічні засоби реабілітації». Основні завдання кафедри: організація та здійснення на високому науково-методичному рівні навчально-виховного процесу з дисциплін, визначених навчальним планом для підготовки висококваліфікованих фахівців, проведення наукових досліджень за профілем кафедри, підготовка аспірантів, наукових і науково-педагогічних кадрівищої кваліфікації. Спеціальність «Фізична реабілітація» завжди популярна серед молоді, конкурс при вступі на 1 курс у 2000-2013 рр. становив 2,0-19,0 осіб. За час існування кафедрою здійснено 11 випусків студентів - дипломників за ОКР «спеціаліст» (понад 250 осіб), отримано 50 дипломів з відзнакою. Кафедра у 2013 р. пройшла чергову акредитацію з напряму підготовки «Здоров’я людини» ОКР «бакалавр» і спеціальності «Фізична реабілітація» ОКР «спеціаліст» Галузі знань 0102 Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини до 2023 р. З 2014-2015 навчального року планується відкриття магістратури зі спеціальності «Фізична реабілітац В процесі навчання студенти-бакалаври набувають ґрунтовних знань і умінь з дисциплін медико - біологічного напряму, педагогічних питань теорії, методики та практики з фізичного виховання та спорту, основ реабілітаційних технологій, видів оздоровчої культури та масажу, технічних засобів забезпечення фізичної реабілітації, основ психофізіології та біофізики людини, функціональної діагностики та біотелеметрії, оздоровчого атлетизму та адаптивної фізичної культури, лікувального масажу, патологічної анатомії та фізіології, основ динамічної анатомії та кінезіології, сучасних технологій оздоровчих тренувань, відновлення та корекції функціональних станів людини та ін. Студенти проходять педагогічну практику в школі і практику за профілем спеціальності - виробничу реабілітаційну. Після закінчення навчання студенти-бакалаври здають комплексний державний екзамен «Фізична реабілітація» на засіданні державної екзаменаційної комісії.
Бакалавр здоров’я людини (кваліфікація – фахівець з фізичної реабілітації) підготовлений до роботи в галузі економіки за ДК 009:2010: діяльність у сфері спорту, відпочинку і розваг, діяльність по забезпеченню фізичного комфорту, надання соціальної допомоги, початкова загальна освіта, середня освіта, професійно-технічна освіта, діяльність громадських організацій. Випускник кафедри відповідно до отриманого освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму підготовки «Здоров’я людини» згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 №327, може працювати за такими первинними професіями: інструктор із санітарної освіти, масажист, масажист спортивний, фахівець з фізичної реабілітації, асистент вчителя з корекційної освіти, асистент вчителя-реабілітолога, асистент вихователя соціального по роботі з дітьми-інвалідами, асистент педагога-валеолога, інструктор-методист з виробничої гімнастики.
Випускник кафедри - спеціаліст з фізичної реабілітації освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» зі спеціальності «Фізична реабілітація» може займати такі первинні посади: фізичний реабілітолог лікувально-профілактичних закладів, інструктор лікувально-фізичної культури та інших методів реабілітації, учитель фізичного виховання в шкільних закладах та професійної освіти, працівник державних установ, який керує розвитком фізичної культури, викладач ВНЗ та закладах професійної освіти, масажист спортивних команд, фітнес-центрів, оздоровчих і лікувально-профілактичних закладів, методист з фізичної культури на підприємствах та установах, інструктор-методист тренажерного комплексу (залу), інструктор з трудової адаптації, інструктор з трудової терапії.
До складу науково-педагогічних працівників кафедри ФР, який головним чином і визначає якість підготовки, входять провідні фахівці: проф., д.т.н. Попадюха Ю.А., проф., д.п.н. Сичов С.О., доц., к.п.н. Бочкова Н.Л., доц., к.н.ф.в.с. Копочинська Ю.В., к.н.ф.в.с., ст., викладач Глиняна О.О., ст. викладачі Латенко С.Б., Пеценко Н.І. і Шалда С.В., викладачі Степанюк Н.В. і Литовченко Н.П. Два викладачі мають почесне звання «Майстер спорту». Кафедра має 5 співробітників учбово-допоміжного складу. За високі досягнення у професійній діяльності співробітники кафедри відзначені: почесними званнями «Заслужений науковець НТУУ «КПІ» і «Заслужений викладач НТУУ «КПІ», знаками МОН «Відмінник освіти України», Подяками Головного управління по фізичній культурі та спорту Київської міської державної адміністрації, Почесними грамотами МОН України та НТУУ «КПІ», іншими відзнаками.
Висока професійна кваліфікація викладачів кафедри і університету, їх педагогічний досвід, методичний і науковий рівень, постійний пошук і використання новітніх технологій в освіті і науці, залучення до творчого процесу студентів є визначальним чинником забезпечення високої якості освіти випускників кафедри, їх затребуваності і конкурентоспроможності на ринку праці. Випускники кафедри кожний рік 100% працевлаштовані.
З метою наближення теоретичної підготовки фахівців до їх практичної діяльності та сучасних технологій оздоровлення та фізичної реабілітації людини, в тому числі з використанням новітніх технічних систем і засобів, кафедра співпрацює з провідними закладами і організаціями України, де студенти знайомляться і особисто працюють з сучасними закордонними реабілітаційними системами і засобами Франції, Німеччини, Канади, Фінляндії, Китаю, Росії та вітчизняних виробників. Діють договори про науково-технічне співробітництво та проведення практик з: Міжнародним науково-медичним центром інформаційно-хвильової терапії «Біополіс», НДЛ медико-біологічних та екологічних проблем в Антарктиці Українського антарктичного центру МОН України, Інститутом травматології та ортопедії НАМН України (клініка спортивної та балетної травми, клініка мікрохірургії та відділення реабілітації), Комунальним закладом Київської обласної Ради «Київська обласна клінічна лікарня», Територіальним центром соціального обслуговування Дніпровського району м. Києва – відділення соціально-медичної реабілітації дітей, хворих на ДЦП, із затримкою психічного та фізичного розвитку, з порушенням ЦНС та відділення ранньої реабілітації дітей-інвалідів, ДП «Клінічний санаторій «Жовтень» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», Центр доктора Бубновського, ТОВ «Дерматолог» «Клініка ЛІТУС», Реабілітаційний центр «Амбулаторія спини», ТОВ «Медичний центр «Вертебра», ТОВ медичний центр «Алтимед», Ліцеєм НТУУ «КПІ», Гімназією №172 «Нивки»,спеціалізованою ЗОШ № 13 ім. І.Хитриченка, Федерацією акватлону, дуатлону та олімпійського триатлону, спортивним клубом «Атон», ДЮСШ з академічного веслування та веслування на байдарках і каное «Київ», ДЮСШ Святошинського р-ну м. Києва.
Кафедра рекламує напрям підготовки «Здоров’я людини» і спеціальність «Фізична реабілітація», залучає до вступу уНТУУ «КПІ» здібну молодь з різних регіонів України,проводить профорієнтаційні заходи з випускниками шкіл м. Києва та Київської області зі вступу на факультет: день відкритих дверей, ярмарки професій, олімпіади з біології, конкурсні змагання з видів спорту та фізичної підготовки, бесіди з випускниками загальноосвітніх шкіл та їх батьками, керівниками загальноосвітніх і спеціалізованих навчальних закладів, тренерами спортивної молоді тощо. Здійснюються заходи, спрямовані на збереження контингенту студентів - удосконалення систем соціального захисту студентів і студентського самоврядування, надання їм різних видів допомоги: матеріальної, правової, з працевлаштування, можливості участі у визначенні шляхів розвитку напрямів діяльності кафедри, переведення на індивідуальний графік навчання на період спортивних зборів і змагань різного рівня, і студентів, які вже працюють за фахом; удосконалення виховної роботи у гуртожитках у формі бесід, організації дозвілля, проведення санітарних днів і днів дисципліни, контролю за дотриманням студентами розпорядку дня у гуртожитках; надання студентам якісної медичної допомоги, забезпечення профілактичних заходів з оздоровлення, можливості фізичного і спортивного вдосконалення шляхом занять у спортивних секціях, участі у факультетських, університетських змаганнях, безкоштовного використання спортивних залів, басейну тощо, духовного і творчого вдосконалення залученням студентів до різних колективів художньої самодіяльності, участі у творчих конкурсах на рівні факультету, університету; залучення студентів до НДР кафедри і організацій-партнерів, участі у наукових конференціях, симпозіумах, конгресах, надання допомоги студентам у виданні наукових статей, тез, доповідей на конференціях, роботи у наукових гуртках і наукових семінарах провідних науковців кафедри, університету, інших ВНЗ та академічних закладів НАНУ, НАПНУ та НАМНУ.
Обдарована студентська молодь залучається до наукової роботи. Багато уваги приділяється студентам, які схильні до наукової роботи, готують статті, реферати та доповіді на наукових конференціях. Студенти кафедри приймали активну участь спільно з кафедрою фізичної реабілітації університету «Україна» у проведенні ІІ і ІІІ міжвузівських студентських конференцій «Актуальні проблеми фізичної реабілітації та інтеграції у вищу освіту студентів з обмеженими фізичними можливостями», де 7 студентів кафедри вибороли перші місця і нагороджені грамотами оргкомітету. Студентка Кононенко О. на 6-й Всеукраїнській студентській конференції «Сучасні проблеми фізичного виховання і спорту школярів та студентів України» (м. Суми, Державний Педагогічний університет ім. Макаренка) отримала «Подяку за кращу доповідь», а у Республіканській Олімпіаді студентів з фізичної реабілітаціїу Національному університеті фізичного виховання і спорту України отримала Дипломі запрошена до вступу до аспірантури. Студентка Козиревська Г. прийняла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні інноваційні технології укріплення здоров`я, фізичної підготовки і спортивного удосконалення молоді» (м. Одеса) і отримала Диплом за успішну доповідь. Студент кафедри Куль О. приймав участь у закордоннихнаукових конференціях - Німеччина, Боннський університет; Росія, МГУ.
Студенти-спортсмени кафедри приймали участь у змаганнях різного рівня, а саме: Горбачова К. зайняла 1 місце (інд. жін.) у Чемпіонаті України серед студентів зі спортивної аеробіки. Горобчук І. - 3 місце (командна аеробіка) у Чемпіонаті України серед студентів зі спортивної аеробіки. Полтавцев А. - 3 місце у Першості м. Києва з греко-римської боротьби, Шемет А. - 3 місце у Першості України з греко-римської боротьби. Значні успіхи мають також студенти-спортсмени зі спортивної аеробіки та фітнесу, плавці, підводні плавці, регбісти, важкоатлети, хокеїсти, футболісти (гравці професійних клубів), спортсмени східних видів єдиноборств, борці, боксери, гандболістки та ін. Багато студентів-спортсменів кафедри мають почесні звання «Майстер спорту міжнародного класу» і «Майстер спорту».
Become an expert in Biomedical Engineering + Regulatory Affairs, for a healthier and wealthier futureIn our M.Sc. programme, you will master the invaluable fields Medical Engineering + Regulatory Affairs in Biomedical and Biopharmaceutical Engineering. You not only get to expand your technical, IT and management skills but also your knowledge of the EU and the US regulation of the medical products market. In our B.Sc. programme, you will bachelor the invaluable fields Medical Engineering, including clinical engineering, biomedical electronics, biocompatible materials and information technologies. |