Історія поліатлона.
Поліатлон як вигляд спорту створений в 1992 році на основі програм «Многоборій ГТО», що існували в СРСР, і дитячих многоборій «Старти Надій». Поліатлон є продовженням і розвитком комплексу ГТО, що діє в нашій країні з 1931 року і який склав основу державної системи фізичного виховання, направленої на зміцнення здоров'я і всесторонній розвиток фізичних здібностей населення країни.
Фізкультурний Комплекс ГТО був введений до СРСР в березні 1931 року в цілях всесторонньої підготовки населення до захисту Батьківщини і продуктивній праці, виховання сміливості, волі, уміння долати труднощі, фізичного гарту.
У 1992 році під час проведення I Чемпіонату СНД по зимовому фізкультурно-спортивному багатоборству (ГТО) в Санкт-Петербурзі утворена Міжнародна Асоціація Поліатлона. Влітку 1992 року в Санкт-Петербурзі були проведені перші міжнародні змагання по літньому поліатлону, а в жовтні того ж року в Чернігові (Україна) відбувся перший Чемпіонат світу по літньому поліатлону, в якому брали участь 324 спортсмени, що представляли 11 держав.
Сучасний поліатлон - це комплексні спортивні багатоборства, метою яких є розвиток в основних функціональних систем людини, фізичних якостей і прикладних навиків. Поліатлон закладає основи фізичної підготовки для будь-якого вигляду спорту і доступний для всіх віків, починаючи з 8 років. У нього включені вправи з різних видів спорту: легкої атлетики, плавання, гімнастики, кульової стрільби, лижного спорту і інших видів. Розвиток якостей - витривалість, швидкість, силові якості, а також навики стрільби роблять поліатлон виглядом спорту, що готує молодих людей стати захисниками вітчизни.
Літній поліатлон включає наступні дисципліни: літнє п'ятиборство; літнє четирехборство; літнє триборство; літнє двоєборство.
У літньому поліатлоне можуть бути представлені наступні види спортивних змагань:
біг:біг на короткі дистанції (30, 60 або 100 м.);біг на витривалість (500, 1000, 1500, 2000 або 3000 м.).
плавання (у відкритих або закритих басейнах, відкритих водоймищах на дистанції 25, 50 і 100 м. вольним стилем);
метання: метання м'яча (маса м'яча — 155—160 гр., діаметр 58 — 62 мм.); метання гранати (маса гранати — 250—700 гр.).
стрільба з пневматичної зброї (дистанція — 10 м-кодів, діаметр мішені — 5 або 25 см, по 5 або 10 пострілів);
стрільба з малокаліберної зброї (дистанція — 50 м-кодів, діаметр мішені — 10 см, 10 пострілів);
силова гімнастика: підтягування на щаблині (у чоловіків); віджимання в упорі лежачи на помості від контактної платформи (у жінок).
Зимовий поліатлон включає наступні дисципліни: зимове триборство; зимове двоєборство.
У зимовому поліатлоне можуть бути представлені наступні види спортивних змагань:
лижні гонки (на 1, 2, 3, 5 або 10 км.) — обов'язково;
стрільба з пневматичної зброї (дистанція — 10 м-кодів, діаметр мішені — 5 або 25 см, по 5 або 10 пострілів);
силова гімнастика: підтягування на щаблині (у чоловіків);
віджимання в упорі лежачи на помості від контактної платформи (у жінок).