Київ, 8 жовтня 2023 - Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) разом із нашими важливими партнерами організувала конференцію, приурочену до покращення якості лікування у відділеннях інтенсивної терапії (ВІТ) в Україні. Ця подія відбулася 5-6 жовтня 2023 року і була великим кроком у напрямку поліпшення медичних стандартів та зниження смертності пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії. У рамках конференції були представлені результати всеукраїнського мультидисциплінарного проєкту, який спрямований на зниження смертності в інтенсивних терапіях. Цей проєкт охопив 33 моніторингових візити фахівців з анестезіології та біомедичної інженерії до лікарень високоспеціалізованої медичної допомоги в 12 областях України та місті Київ. У проєкті брали участь Всесвітня Організація Охорони Здоров'я, Міністерство Охорони Здоров'я України, Національне агентство забезпечення якості в охороні здоров'я, Факультет біомедичної інженерії Національного технічного університету України "Київський Політехнічний Інститут ім. Ігоря Сікорського", Громадська організація "Українська асоціація анестезіології та інтенсивної терапії" та Громадська організація "Всеукраїнська асоціація біомедичних інженерів та технологів". Ця конференція стала платформою для обговорення з лідерами у галузі охорони здоров'я, професійними медичними та біомедичними спільнотами впливу реформ охорони здоров'я, уроків пандемії COVID-19 та визначення подальших пріоритетів щодо забезпечення якості медичної допомоги в наступні роки на етапах відновлення та подальших реформ. Учасники конференції ділилися ідеями та рішеннями щодо подальшого розвитку та впровадження стандартів якості, сприяння впровадженню сучасних технологій та покращенню результатів лікування пацієнтів у практиці. Конференцію та проєкт фінансово підтримали такі важливі міжнародні організації, як USAID, Unitaid та ASEF. Ми пишаємося успішним проведенням цієї конференції та плідними зусиллями всіх учасників у покращенні медичної допомоги в Україні. Особлива подяка професору, д.м.н. Максименко Віталію Борисовичу за плідну дискусію та захоплюючу доповідь в рамках секції «Стан біомедичної інженерії як професії в Україні. Питання освіти та працевлаштування».