Факультет біомедичної інженерії
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

Menu

 Плавання

Плавання

З відкриттям плавального басейну КПІ у 1983 році було створено відділення плавання у складі кафедри фізичного виховання.

На відділенні щорічно займаються плаванням близько 1500 студентів 1-5 курсів. Викладачами відділення розроблені та апробовані оригінальні методики організації та проведення занять з плавання зі студентами. Студенти відповідно до рівня плавальної підготовки розподіляються на 4 групи: умовно «червоні», «сині», «зелені», «жовті». В групи «жовтих» записують студентів, які не вміють плавати. Заняття початкового навчання плаванню з такими студентами проводяться в учбовому басейні. Групи «зелених» формуються зі студентів, які в змозі проплисти 25м самобутнім способом. Групи «синіх» – зі студентів, які достатньо фізично підготовлені, щоб проплисти самобутніми способами 50м і більше та володіють деякими елементами спортивної техніки плавання. Групи «червоних» – складаються зі студентів, які мають плавальну підготовку – володіють технікою плавання спортивними способами. На відділенні плавання щорічно курс початкового навчання плаванню проходять 300–350 студентів.

 плавання

Студенти груп «зелених» та «синіх»вивчають техніку спортивних способів плавання. В програмі груп «червоних» – вдосконалення техніки плавання та початкове тренування. Зі студентів групи «червоних» формується збірна команда НТУУ «КПІ» з плавання, яку очолює Заслужений тренер України викладач кафедри спортивного вдосконалення Демент`єв А. С. Збірна команда НТУУ «КПІ»займала неодноразово призові місця в змаганнях на Першість вузів м.Києва.

На відділенні проводиться спортивна робота зі студентами старших курсів – членами збірних команд факультетів з плавання для підготовки і участі в змаганнях.

На відділенні розроблена методики оздоровлення студентів-плавців та підвищення їх витривалості з використанням плавальних вправ, які виконуються на рівні ПАНО, тобто на рівні ЧСС 140 ск/хв. Доцентом Вихляєвим Ю. М. розроблена методика проведення занять зі сліпими учнями в басейні та в спортивних залах з використанням спеціальних технічних засобів, на які одержані патенти на винаходи. Плавання Викладачами розроблена методика початкового навчання плаванню дорослих, які не уміють плавати та методика навчання оздоровчого плавання студентів технічних вузів.

 Плавання

На відділенні працюють 12 викладачів: доцент, доктор педагогічних наук Вихляєв Юрій Миколайович, старший викладач, кандидат педагогічних наук Хіміч Ігор Юрійович; старші викладачі: Назарук Володимир Михайлович, Смірнов Костянтин Миколайович, Черевичко Олександр Геннадійович; викладачі Щеглов Євген Михайлович, та викладачі кафедри спортивного вдосконалення Демент`єв Анатолій Сергійович, Качалов Олександр Юрійович та Муравський Леонід Володимирович. Відділення очолює старший викладач Дакал Наталія Адамівна.
Наверх