Увага! Сайт кафедри фізичного виховання доступний за посиланням - http://fv.fbmi.kpi.ua/

Спортивний комплекс НТУУ КПІ

Діяльність кафедри направлена на організацію і проведення занять по фізичному вихованню, створення умов для спортивного вдосконалення студентів в секціях університету, виховання здорових і всесторонньо розвинених фахівців. Кафедра фізичного виховання організована в 1934 році, є одною із старих і провідних кафедр фізвиховання у вищих учбових закладах країни.

Кафедра фізичного виховання проводить учбову роботу із студентами всіх факультетів НТУУ "КПІ" (близько 700 академічних груп) у вигляді практичних занять по 14 видам спорту, а саме:

Студенти по своєму бажанню вибирають як вид спорту, так і викладача, що відповідає вимогам процесу Болонського.

Заняття проводяться зі студентами 1 та 2 курсу два рази на тиждень.

• Атлетична гімнастика (пауерліфтинг, важка атлетика);
  • Аеробіка;
  • Баскетбол;
  • Бокс;
  • Таеквон-до;
  • Дзюдо, самбо;
  • Волейбол;
  • Легка атлетика;
  • Настільний теніс;
  • Плавання;
  • Спортивна гімнастика;
  • Туризм;
  • Теніс;
  • Шейпінг.

Студенти з порушеннями здоров'я займаються по спеціальних науково-обгрунтованими методиками на спеціальному медичному відділенні кафедри спортивного вдосконалення.

В учбову програму також входять заняття по веслуванню, регбі, стрільба з лука, футбол, які проводять викладачі кафедри спортивного вдосконалення.

На заняттях з фізичного виховання студенти отримують прикладні знання, навички і уміння по спортивно-масовій і професійній діяльності по напрямах навчання технічних і гуманітарних факультетів НТУУ "КПІ". Крім того, студентам викладається матеріал предмету "Валеологія" у вигляді лекцій і бесід.

Кафедра фізичного виховання спільно з кафедрою спортивного вдосконалення організовує і проводить спортивно-масову роботу на факультетах НТУУ "КПІ":

• проведення різного рівня змагань по різних видах спорту, зокрема першість НТУУ "КПІ";
  • проведення спартакіади НТУУ "КПІ";
  • проведення майстер-класів по різних видах спорту;
  • проведення місячника здорового способу життя.

За останніх 20 років на кафедрі фізичного виховання накопичений багатий досвід по організації спортивно-масової роботи на факультетах і учбових відділеннях по різних видах спорту, проведені науково-методичне обгрунтування учбово-тренувального процесу для студентів всіх спеціальностей НТУУ "КПІ", підготовлено і опублікована велика кількість науково-методичних розробок, патентів на винаходи, посібників, монографій, учбових і робочих програм по фізичному вихованню.