полиатлон стрельба

тир, ліве крило СЦ, цокольний поверх

Викладач
Дудорова Людмила Юріївна - доцент, кандидат педагогічних наук

Стрільба

Стрілецький спорт в Київському політехнічному інституті бере свій початок з післявоєнних років. Це була підготовка до заліків по ГТО (готовий до праці і оборони), яка дуже швидко переросла в секцію по стрільбі при спортивному клубі інституту. Розвивати стрільбу як вигляд спорту почали брати Гусеви, Євгеній Георгійович і Володимир Георгійович. Тир знаходився в головному корпусі, студенти брали участь в міських змаганнях, швидко набуваючи спортивних навиків і майстерності.
По спогадах колишньої студентки електромеханічного факультету (1958-1963) майстра спорту СРСР по кульовій стрільбі Чернявськой Лариси Яківни, спортсмени-стрілки КПІ успішно виступали вже в ці роки у складі збірної команди Києва на Чемпіонатах України, першості ДОСААФ і суспільства «Буревісник», об'єднуючого спортсменів вузів. Команда КПІ в 1962 році віграла першість СРСР серед студентських команд. Лариса Чернявськая встановила два всесозніх рекорда.
Надалі нові студенти підтверджували перші успіхи команди КПІ: майстер спорту Ратушний Олександр був двічі переможцем всесоюзніх студентських змагань, чемпіоном України; Ардельянов Віктор завоював срібну медаль Чемпіонату СРСР; майстер спорту Ракитенко Вадим, переможець першості України серед юніорів, пізніше працював тренером. Команда студентів КПІ тривалий час займала перші місця в змаганнях серед студентів України, а також успішнімі були виступі на Універсіадах СРСР, як в особистому заліку, так і командою.
У 2013 році студент, кмс Зелінський Владислав (ФІОТ, гр.ІК-21) брав участь в 11-ї літньої Універсіаді Україні з кульової стрільбі у складі збірної команді м. Київа (Владіслав-віхованець СДЮШОР «Схід» м. Київа). А випускник 2014 р. мс Тікунов Артем(СДЮШОР «Схід» м. Київ) на цих змаганнях у складі команди посів друге місто в змаганнях з пневматичного пістолета.
З 2014 року відновлена збірна команда університету зі стрільби. У цьому році команду НТУУ «КПІ» поповнили першокурсникі Вербовський Антон(ІФФ, ФМ-4,вихованець київського «Динамо», першорозрядник), Гурман Олександр (ФММ, УВ-41, другий розряд, м. Кузнецовськ Рівненської обл.) та Атрущенко Антон (ФЕЛ, ДМ-42, вихованець спортивної школиі м. Чернігів).

Поліатлон

полиатлон бег Історія Поліатлону.
Поліатлон як вигляд спорту створений в 1992 році на основі програм «Многоборій ГТО», що існували в СРСР, і дитячих многоборій «Старти Надій». Поліатлон є продовженням і розвитком комплексу ГТО, що діє в нашій країні з 1931 року і який склав основу державної системи фізичного виховання, направленої на зміцнення здоров'я і всесторонній розвиток фізичних здібностей населення країни.
Фізкультурний Комплекс ГТО був введений до СРСР в березні 1931 року в цілях всесторонньої підготовки населення до захисту Батьківщини і продуктивній праці, виховання сміливості, волі, уміння долати труднощі, фізичного гарту.
У 1992 році під час проведення I Чемпіонату СНД по зимовому фізкультурно-спортивному багатоборству (ГТО) в Санкт-Петербурзі утворена Міжнародна Асоціація Поліатлона. Влітку 1992 роки в Санкт-Петербурзі були проведені перші міжнародні змагання по літньому поліатлону, а в жовтні того ж року в Чернігові (Україна) відбувся перший Чемпіонат світу по літньому поліатлону, в якому брали участь 324 спортсмени, що представляли 11 держав.
Сучасний поліатлон - це комплексні спортивні багатоборства, метою яких є розвиток в основних функціональних систем людини, фізичних якостей і прикладних навиків. Поліатлон закладає основи фізичної підготовки для будь-якого вигляду спорту і доступний для всіх віків, починаючи з 8 років. У нього включені вправи з різних видів спорту: легкої атлетики, плавання, гімнастики, кульової стрілянини, лижного спорту і інших видів. Розвиток якостей - витривалість, швидкість, силові якості, а також навики стрілянини роблять поліатлон виглядом спорту, що готує молодих людей стати захисниками вітчизни.
Тепер поліатлон і в нашому університеті. В групу поліатлоністів увійшли тільки першокурсники, які мають досвід складових видів спорту поліатлону. Вони будуть тренуватися до майбутніх стартів.

<pполиатлон отжим <pполиатлон плавание <pполиатлон подтягивание