УВАГА! Запрошуємо на новий сайт кафедри спортивного вдосконалення http://sport.fbmi.kpi.ua/

Збірна-команда-НТУУ-КПІ-2013рокуКафедра сформована в 1996-му році на основі викладацького складу загально-університетської кафедри фізичного виховання. До штату кафедри увійшли викладачі з досвідом роботи в галузі студентського спорту. Очолює кафедру кандидат педагогічних наук доцент Новицький Юрій Володимирович.

Першочерговими завданнями кафедри як загальноуніверситетського навчального підрозділу є забезпечення навчального процесу зі студентами секції фізичного виховання та проведення секційної роботи зі студентами секції спортивного виховання.

Секційні навчально-тренувальні заняття проводяться з футболу, футзалу, баскетболу чоловічого, волейболу жіночого та чоловічого, спортивної аеробіки та фітнесу, легкої атлетики, плавання, видів спортивної боротьби, боксу та кікбоксингу, важкої атлетики, армреслінгу, стрільби із луку, веслування академічного, веслування на байдарках та каное, тріатлону, шахів, водного полу.

За період існування кафедри навчально-виховна робота, що відбивається здобутками провідних спортсменів університету, набула якісно нового рівня.

КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ КАФЕДРИ СПОРТИВНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

В навчальному напрямку – забезпечувати студентів НТУУ «КПІ» теоретичними та методичними знаннями в формуванні навичків з оздоровлення, а також з організаційних та методичних основ спортивного вдосконалення.

В науковому напрямку – формувати навчально-дослідницькі напрямки в спортивних та оздоровчих технологіях.

В навчально-організаційному напрямку – розширювати спортивно-технічне забезпечення для:

• Подальшого залучення студентської молоді та професорсько-викладацького складу до формування культури здоров`я та впровадження здорового способу життя.
  • Розширення студентського самоуправління в рамках спортивних об’єднань.
  • Залучення та формування інвестиційних проектів для заохочення в науковій, навчально-спортивній та організаційній діяльності за напрямками розвитку провідних видів спорту в університеті.

footballНа міжнародний та національний рівень спортивних досягнень вийшли такі популярні в НТУУ «КПІ» види спорту, як спортивна аеробіка та фітнес (Доцент,заслужений тренер України Пасічна Тетяна Вікторівна та викладачі Лозенко Наталія Миколаївна, Градусова Наталія Вікторівна, Харачура Ольга Миколаївна), міні-футбол (старши викладачі Кривенда Вячеслав Сергійовича та Журавльов Сергій Олексійович ), жіночий волейбол та пляжний волейбол (старший викладач Томашевський Дмитро Володимирович та викладач Казаріна Ольга Андріївна), чоловічий баскетбол (старший викладач Устименко Григорій Олександрович), регбі (старший викладач, Заслужений тренер України Денбновецький Леонід Володимирович, викладач Сабіров Олександр Сергійович), спортивне орієнтування (старший викладач Ускова Світлана Михайлівна), веслування академічне (старший викладач Тимко Іван Іванович), тріатлон (викладач Муравський Леонід Володимирович).

З 1999 р. під керівництвом викладача Дьякової Оксани Вергініївни в університеті почала розвиватись стрільба із луку. Серед складу команди є переможці та призери міських та національних змагань, а з 2005 відновлена збірна команда університету з важкої атлетики під керівництвом викладача Крилова Анатолія Геннадійовича.

В складі педагогічного та навчально-допоміжного складу кафедри працюють 6 доцентів, кандидати педагогічних наук, 2 Заслужених тренера України, 1 майстер спорту СРСР міжнародного класу, 1 заслужений майстер спорту України, 12 майстрів спорту.

З 2006 року в університеті під керівництвом старшого викладача Агеєва Павла Миколайовича та старшого викладача Саєнко Сергія Олексійовича почав свій розвиток новий вид боротьби – “Алиш” (боротьба на поясах), в якому студенти університету вибороли звання чемпіона Європи та вице-чемпіона Європи в окремих видах. З 2008 року Агеєв П.В. став родоначальником розвитку рукопашного бою в університеті.

На сьогоднішній день викладачами кафедри спортивного вдосконалення розвиваються такі види спорту:
  • Волейбол чоловіки (викладач Казаріна Ольга Андріївна)
  • Волейбол жінки (старший викладач Томашевський Дмитро Володимирович)
  • Волейбол пляжний жін. (старший викладач Томашевський Дмитро Володимирович та викладач Казаріна Ольга Андріївна)
  • Баскетбол чоловіки (старший викладач Устименко Григорій Олександрович, викладач Кузенков Олег Вікторович)
  • Бокс (викладач Запольський Дмитро Петрович)
  • Боротьба вільна (старший викладач Саєнко Сергій Володимирович)
  • Боротьба греко-римська (викладач Саєнко Сергій Володимирович)
  • Боротьба дзюдо (старший викладач Агеєв Павло Миколайович)
  • Боротьба самбо (старший викладач Агеєв Павло Миколайович)
  • Боротьба “Алиш” (старші викладачі Агеєв Павло Миколайович та Саєнко Сергій Володимирович)
  • Важка атлетика (викладач Крилов Анатолій Геннадійович)